Ledelse

Institutleder
Maja Horst
Kontor: Lokale 14-3-41
Telefon: +45 353-28853
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: horst@hum.ku.dk

Viceinstitutleder
Thor Grünbaum
Kontor: Lokale 16-1-25
Telefon: +45 353-28857
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: tgr@hum.ku.dk 

Studieleder
Henrik Søndergaard
Kontor: Lokale 14-3-19
Telefon: +45 35 32 81 28
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: henriks@hum.ku.dk

Institutadministrator
Anna Birgitte Mygind
Kontor: Lokale 14-3-43
Telefon: +45 35 32 42 39
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: kgt475@hum.ku.dk

Afdelingsleder Film, Medier og Kommunikation
Anne Jerslev
Kontor: Lokale 14-4-13
Telefon: +45 35 32 81 11
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: jerslev@hum.ku.dk

Afdelingsleder Filosofi
Klemens Kappel
Kontor: Lokale 16-1-30
Telefon: +45 353-28856
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
Mobil: +45 26194318
E-mail: kappel@hum.ku.dk

Afdelingsleder Pædagogik
Trine Øland
Kontor: Lokale 15B-2-13
Telefon: +45 353-28889
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
Mobil: +45 27187368
E-mail: troeland@hum.ku.dk

Afdelingsleder Retorik
Lisa Villadsen
Kontor: Lokale 15B-2-19
Telefon: +45 353-28885
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: lisas@hum.ku.dk

Formand for studienævnet
Hanne Roer
Kontor: Lokale 15B-2-22
Telefon: +45 35 32 94 32
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: roer@hum.ku.dk

Leder af Center for Subjektivitetsforskning
Dan Zahavi
Kontor: Lokale 16-1-43
Telefon: +45 353-28690
Telefon (Sekretariat): +45 353-28680
E-mail: dza@hum.ku.dk