Redaktion – Københavns Universitet

Redaktion for Tidsskrift for Medier, Erkendelse og Formidling

Institut:

Professor Stig Hjarvard: stig@hum.ku.dk

Redaktionssekretær Kathrine Mørch Groth: xsq168@hum.ku.dk

Redaktionssekretær Madeline Luidor Heltberg: rlm396@alumni.ku.dk

Filosofi:

Lektor Sabrina Ebbersmeyer: rtg643@hum.ku.dk

Ph.d.-studerende Josefine Lomholt Pallavicini: pallavicini@hum.ku.dk

Film, medier og kommunikation:

Lektor Kjetil Sandvik sandvik@hum.ku.dk

Ph.d.-studerende Petar Mitric: xmd999@hum.ku.dk

Postdoc Deniz Neriman Duru: deniz.duru@hum.ku.dk

Retorik:

Professor Christian Erik J Kock: kock@hum.ku.dk

Undervisningsassistent Thea Sejr: czr674@hum.ku.dk

Pædagogik:

Lektor Bolette Moldenhawer: bolettem@hum.ku.dk

Ph.d.-studerende Malene Kubstrup Nelausen: cgp562@hum.ku.dk