Ledelse – Københavns Universitet

Videresend til en ven Resize Print Bookmark and Share

Forside > Kontakt > Ledelse

Ledelse

Institutleder
Maja Horst
Kontor: 14-3-41
Telefon: +45 353-28853
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: horst@hum.ku.dk

Viceinstitutleder
Thor Grünbaum
Kontor: 15b-2-03
Telefon: +45 353-28857
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: tgr@hum.ku.dk 

Studieleder
Henrik Søndergaard
Kontor: KUA, 14-3-19
Telefon: +45 35 32 81 28
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: henriks@hum.ku.dk

Institutadministrator
Camilla Jane Randerson
Kontor: 14-3-43
Telefon: +45 353-28125
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: cra@hum.ku.dk

Afdelingsleder Film, Medier og Kommunikation
Anne Jerslev
Kontor: 14-4-13
Telefon: +45 35 32 81 11
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: jerslev@hum.ku.dk

Afdelingsleder Filosofi
Klemens Kappel
Kontor: KUA, 16-1-30
Telefon: +45 353-28856
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
Mobil: +45 26194318
E-mail: kappel@hum.ku.dk

Afdelingsleder Pædagogik
Trine Øland
Kontor: 15B-2-13
Telefon: +45 353-28889
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
Mobil: +45 27187368
E-mail: troeland@hum.ku.dk

Afdelingsleder Retorik
Lisa Villadsen
Kontor: KUA, 16-1-43
Telefon: +45 353-28885
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: lisas@hum.ku.dk

Formand for studienævnet
Hanne Roer
Kontor: KUA, 16.1.33
Telefon: +45 35 32 94 32
Telefon (Sekretariat): +45 353-28100
E-mail: roer@hum.ku.dk

Leder af Center for Subjektivitetsforskning
Dan Zahavi
Kontor: KUA, 25.5.28
Telefon: +45 353-28690
Telefon (Sekretariat): +45 353-28680
E-mail: dza@hum.ku.dk